Mida homme selga panna?

Praeguseks hetkeks on mul kaks asjalikku päeva seljataga. Esmaspäeval oli mul kolm loengut ning kohtumine professoriga ning täna nägin laborit ning arutasime Betyga (doktorant, kelle teadustöös ma saan kaasa lüüa ja teda aidata), kuidas ja millal tööga pihta hakkame. Kuna mul loenguid ei olnud, siis veetsingi aega laboris end teadusteemaga kurssi viies ning kodus õppides. Vahepeal oli meil ka dekaani vastuvõtt, ehk järjekordne chit-chat meet & greet koos vahetusõliõpilaste, vahetussemestrilt naasnud üliõpilaste ning õpilasvahetuskeskuse töötajatega. Seekord venis see üritus päris pikale, läksime vist lõpuks hoogu! Siinkohal pean üsna nukralt tõdema, et tunnen end selles seltskonnas väga võõralt, sest ükskõik, kellele ma pärast rõõmsat “Ja mida sina õpid?” vastan “Mu eriala on keemia”, selle nägu läheb viltu ja ma kuulen midagi sellist “Oh my god, this is soooo difficult!”. Ehk enamus tudengeid väljaspool minu loenguid, kellelt olen küsinud nende eriala kohta (ja neid on juba päris palju), ütlevad kas economics, business, communication või midagi sinnakanti. Ma tõesti tean vaid ühte tüdrukut, kes õpib geograafiat ning teist, kes õpib geenitehnoloogiat ning nemad on rahvuselt soomlane ja poolakas, ehk üsna “meie kandi rahvas”.

Ilm

See on midagi täiesti müstilist! Kui me Greensborosse jõudsime, oli siin enneolematult külm ja seda pikalt, sest siin olla purustatud 100 aasta vanune rekord selles, kui mitu päeva järjest on temperatuur alla vee külmumistemperatuuri (loll Fahrenheitide skaala!). Õnneks Greensborosse lumetorm õieti ei jõudnud, kuid kõik rääkisid ikka, et tavaliselt siin siiski nii külm pole. Ja tõesti, alles üleeile oli -15 kraadi Celciuse skaalal, eile hommikul aga astusin õue ja jäin ehmatusest seisma, sest õues oli kevadelõhn! Teate küll, sooja vihma lõhn, mis langeb alles pruunikale murule. Ja täna oli emme järgi (tema on mu ilmajaam) +16 kraadi ja no tõesti oli ka, inimesed käisid lühikest pükste ja varrukatega. Aga mis ma siis homme selga panen? Pean vist jälle tulema päeval riietust vahetama, aga see on ju siin nii lihtne – ma elan ülikoolilinnakus! Pildil on mu buffet-söökla hoone, mille ees olev purskkaev oli alles eile pooleldi jääs (see et ta üldse töötas, näitab, et siin pole eriti tihti miinuskraade…), aga täna vulises täie võimsusega, rulatajad ja esimesed päikesepüüdjat tema ümber.

Sportimisvõimalused

Nagu ma ütlesin, ma elan ülikoolilinnakus ja see on siin ikka ülimõnus, sest kõik on käe-jala juures ja väikse pausi ajal korra kodust läbi käia pole mingi probleem. Seejuures aga need väikesed sutsakad edasi-tagasi toovad mulle märksa rohkem samme päevas kui kodus (mõlemal päeval üle 10 000), sest mu koolihoone on suhteliselt teises linnaku otsas, vahepeal käin lõunal, siis liigun vb kuhugi veel, tulen koju ja lähen uuesti õhtuseks loenguks või lihtsalt õhtusöögiks, lisaks spordihoones käik. Olen nüüdseks käinud kahes rühmatrennis – esmaspäeva õhtul bodypump-is ja täna hommikul sunrise yoga-s. Kuna hommikune tund oli kell 7 ja sinna ilmselt tulid tõesti need, kes olid asjast huvitatud, siis oli see tund väga mõnus ja viisakas. Õhtul aga jõudsid viimased treenijad trenni siis, kui juba pool tundi oli läbi ja samal ajal hakkasid juba esimesed lahkuma. Väga kummaline distsiplineerimatus, aga no ehk oli siis trenn liiga raske ja kui spordihoone kasutus on nagunii kohustuslikult õppemaksu sees ehk ühegi trenni eest eraldi maksma ei pea, siis milleks 60 minutit trenni teha kui saab ka 30? Lisaks, nad tulevad trenni otse õuest, astuvad ruumi sisse, panevad oma joped riiulisse ja hakkavad trenni tegema. Pärast panevad jope selga ja kõnnivad uksest välja (autosse). Õnneks on spordihoones ka ujula ja seega riietevahetusruumid koos pesuruumidega. Tegelikult on need lockerroom-id ehk neis on lukustatavad kapid ja riietuskabiinid ning selliseid riidehoide on kolm – meeste, naiste ja unisex. Ma ei ole veel unisex riidehoius käinud, aga seal peaks olema ka saun. Sauna reeglid olid keskuse kodulehel üleval ja mainisid lisaks sellele, et saunas peab olema rätiku või ujumisriietega ka seda, et sauna minnes tuleb ehted ära võtta, seal ei tohi tervislikel kaalutlustel olla kauem kui 30 minutit, ei tohi korraga visata üle ühe kulbitäie leili ning üleüldse ei tohi sinna minna nooremad kui 17-aastased (noh ja igaks juhuks veel nii mõndagi, sest äkki keegi ei ole enne vett joonud ja kukub saunas kokku ja siis oleks ju ülikool süüdi, et ta ei öelnud, et enne sauna tuleb vett tarbida!).

Täna juba märksa rõõmsam

Mari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga